7 عدد از بهترین افزونه های پشتیبان گیری وردپرس و مقایسه آنها

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

ایجاد بک آپ های منظم وردپرس بهترین کاری است که می توانید برای امنیت وب سایت خود انجام دهید. پشتیبان گیری به شما آرامش می بخشد و می تواند شما را در مواقع فاجعه آمیز نجات دهد مانند زمانی که سایت شما هک می شود یا به طور تصادفی خود را قفل می کنید.

چندین افزونه پشتیبان رایگان و غیر رایگان وردپرس وجود دارد که استفاده از اکثر آنها نسبتاً آسان است. در این مقاله ، 7 افزونه پشتیبان گیری برای وردپرس را به اشتراک می گذاریم.

نکته مهم: در حالی که بسیاری از ارائه دهندگان میزبانی وردپرس خدمات پشتیبان محدود ارائه می دهند ، ما همیشه به کاربران خود توصیه می کنیم که تنها به آنها اعتماد نداشته باشند. در پایان ، شما وظیفه پشتیبان گیری منظم از وب سایت خود را دارید.

اگر از وب سایت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه نکرده اید ، باید یکی از این 7 پلاگین پشتیبان وردپرس را انتخاب کرده و بلافاصله شروع به استفاده از آن کنید.


1. UpdraftPlus

UpdraftPlus best WordPress backup plugin

UpdraftPlus محبوب ترین افزونه پشتیبان وردپرس است که در اینترنت موجود است. این افزونه توسط بیش از 2 میلیون وب سایت استفاده می شود.

UpdraftPlus به شما امکان می دهد یک نسخه پشتیبان کامل از سایت وردپرس خود ایجاد کرده و آن را روی ابر ذخیره کرده و یا دانلود کنید.

این افزونه از پشتیبان گیری برنامه ریزی شده و همچنین بازنگاری از نسخه پشتیبان تهیه شده در صورت نیاز پشتیبانی می کند. همچنین شما می توانید انتخاب کنید از کدام فایلها می خواهید نسخه پشتیبان تهیه کنید.

این می تواند بطور خودکار نسخه پشتیبان خود را در Dropbox ، Google Drive ، S3 ، Rackspace ، FTP ، SFTP ، ایمیل و چندین سرویس ذخیره سازی ابری دیگر بارگذاری کند (راهنمای گام به گام ما در مورد چگونگی تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی سایت وردپرس خود را با UpdraftPlus مشاهده کنید ).

علاوه بر تهیه نسخه پشتیبان از هر وب سایت وردپرس ، UpdraftPlus همچنین به شما امکان می دهد بطور مستقیم از پنل مدیریت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

UpdraftPlus همچنین دارای نسخه پلاس با افزودنی ها برای مهاجرت یا کلون کردن وب سایت ها ، جستجوی پایگاه داده و جایگزینی ، پشتیبانی چند منظوره و چندین ویژگی دیگر است. نسخه پلاس نیز به شما امکان دسترسی به پشتیبانی اولویت دار این شرکت را را می دهد.

قیمت گذاری: رایگان (UpdraftPremium Personal به قیمت 70 دلار)

نقد و بررسی: UpdratPlus محبوب ترین افزونه پشتیبان وردپرس در بازار است. دارای بیش از 2 میلیون نصب فعال و 4.9 از میانگین امتیاز 5 ستاره است. در حالی که نسخه رایگان از ویژگی های زیادی برخوردار است ، برای باز کردن قفل تمام ویژگی های پشتیبان قدرتمند ، توصیه می کنیم به نسخه UpdraftPlus
premium به روزرسانی کنید.


2. VaultPress (پشتیبان گیری Jetpack)

VaultPress - Jetpack Backups Plugin

VaultPress توسط Matt Mullenweg (بنیانگذار WordPress) و تیم وی در Automattic تأسیس شد.

اگرچه به عنوان یک افزونه مستقل شروع به کار کرد ، اما VaultPress اکنون بخشی از افزونه دیگری از Automattic به نام JetPack است. برای استفاده از VaultPress به یک اشتراک JetPack نیاز دارید. چندین طرح قیمت گذاری با مجموعه ای از ویژگی های مختلف وجود دارد.

افزونه VaultPress راه حل خودکار پشتیبان گیری ابری را با شروع قیمت از 3.50 دلار در ماه ارائه می دهد. به راحتی می توانید پشتیبان گیری از VaultPress را تنظیم کرده و در چند کلیک از سایت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

اشتراک های بالاتر Jetpack همچنین اسکن های امنیتی و چندین ویژگی قدرتمند دیگر را نیز ارائه می دهد.

چند نکته جانبی در استفاده از VaultPress وجود دارد.

اول ، این یک پلن ماهیانه است که می تواند در صورت داشتن چندین سایت وردپرس به برای هر کدام از آنها اشتراک اضافه کنید.

دوم ، شما باید در JetPack مشترک شوید ، یک حساب WordPress.com بدست آورید و افزونه Jetpack را در سایت خود نصب کنید.

سرانجام ، نسخه های پشتیبان فقط برای 30 روز ذخیره می شوند. اگر می خواهید یک بایگانی پشتیبان نامحدود داشته باشید ، باید مبلغ 29 دلار در ماه را برای هر وب سایت بپردازید که در مقایسه با راه حل های دیگر ذکر شده در اینجا ، برای مبتدیان بسیار گران تر است.

حتی با قیمت بالاتر ، VaultPress به دلیل شهرت شرکت Automattic کاملاً ارزش آن را دارد.

قیمت گذاری: از 39 دلار در سال برای برنامه شخصی JetPack


3. BackupBuddy

BackupBuddy WordPress Backup Plugin

BackupBuddy یکی از محبوب ترین افزونه های تهیه نسخه پشتیبان وردپرس است که توسط بیش از نیم میلیون سایت وردپرس مورد استفاده قرار می گیرد. این امکان را به شما می دهد تا به راحتی نسخه پشتیبان روزانه ، هفتگی و ماهیانه را انجام دهید.

با BackupBuddy ، می توانید بطور خودکار نسخه پشتیبان خود را در سرویس های ذخیره سازی ابری مانند Dropbox ، Amazon S3 ، Rackspace Cloud ، FTP ، Stash (سرویس ابری آنها) ذخیره کرده و حتی آن را به خودتان ایمیل کنید.

اگر از سرویس Stash آنها استفاده می کنید ، این توانایی را دارید که از نسخه پشتیبان بلا درنگ (Real Time) نیز استفاده کنید.

بزرگترین مزیت استفاده از BackupBuddy این است که این یک سرویس اشتراکی نیست ، بنابراین هیچ هزینه ماهانه ای وجود ندارد و می توانید از افزونه در هر تعداد وب سایت های خود استفاده کنید.

شما همچنین می توانید به انجمن های پشتیبانی، به روزرسانی های منظم و 1 گیگابایت از ذخیره سازی BackupBuddy Stash دسترسی پیدا کنید تا نسخه پشتیبان تهیه کنید. علاوه بر این ، ویژگی iThemes Sync آنها به شما امکان می دهد تا حداکثر 10 سایت WordPress را از یک داشبورد واحد مدیریت کنید.

حتی می توانید از BackupBuddy برای کپی ، مهاجرت و بازیابی وب سایت ها استفاده کنید.

قیمت گذاری: 52 دلار برای لایسنس بلاگر (Blogger)

نقد و بررسی: BackupBuddy یک راه حل مقرون به صرفه برای تهیه نسخه پشتیبان وردپرس برای شما است. این مجموعه کاملی از ویژگی های مورد نیاز برای تهیه نسخه پشتیبان ، بازیابی و انتقال یک سایت وردپرس را دارد. به طور خلاصه ، این یک گزینه جایگزین قدرتمند برای UpdraftPlus و VaultPress است که می توانید از آن استفاده کنید.


4. پشتیبان گیری BoldGrid

BoldGrid Backup WordPress plugin

BoldGrid Backup یک راه حل خودکار پشتیبان گیری وردپرس توسط BoldGrid است که یک وب سایت سازنده وردپرس است.

این امکان را به شما می دهد تا به راحتی نسخه پشتیبان وب سایت خود را ایجاد کنید ، سایت خود را بعد از خرابی دوباره بازیابی کنید و حتی می توانید از آن برای جابجایی سایت خود هنگام تعویض هاست استفاده کنید. می توانید پشتیبان گیری خودکار تنظیم کنید یا به صورت دستی با یک کلیک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

نسخه پشتیبان BoldGrid با یک ویژگی محافظت خودکار در برابر خطا ارائه می شود که بطور خودکار قبل از بروزرسانی سایت شما نسخه پشتیبان تهیه می کند. اگر بروزرسانی انجام نشد ، به طور خودکار سایت وردپرس شما را به آخرین نسخه پشتیبان بازگردانی می کند. این یک ویژگی عالی است که شما را در برابر خطاهای بروزرسانی محافظت می کند.

با استفاده از نسخه پشتیبان تهیه BoldGrid ، می توانید حداکثر 10 بایگانی پشتیبان را در داشبورد خود و موارد دیگر را در مکان های ذخیره سازی از راه دور مانند Amazon S3 ، FTP یا SFTP ذخیره کنید.

قیمت گذاری: 60 دلار در سال (شامل تمام ابزارها و خدمات BoldGrid Premium)

نقد و بررسی: BoldGrid Backup یک افزونه ساده پشتیبان وردپرس است که می توانید برای ایجاد نسخه پشتیبان از وب سایت خود استفاده کنید. مزیت استفاده از این افزونه ، مجموعه سایر ابزارهای قدرتمندی است که با خرید این افزونه به دست می آورید.


5. BlogVault

BlogVault Best Backup Service for WordPress

BlogVault یکی دیگر از سرویس های پشتیبان محبوب وردپرس است. این یک نرم افزار به عنوان یک سرویس (SaaS) است و نه فقط یک افزونه وردپرس. این افزونه نسخه پشتیبان آفسایت (Off Site) را بطور مستقل در سرورهای BlogVault ایجاد می کند ، بنابراین باری بر روی سرور شما وجود نخواهد داشت.

BlogVault بطور خودکار از وب سایت شما بطور روزانه نسخه پشتیبان تهیه می کند و به شما امکان می دهد بصورت دستی بک آپ های نامحدود بر اساس نیاز خود بسازید. این ویژگی پشتیبان گیری هوشمند است که فقط تغییرات اعمال شده را برای حداقل بار سرور همگام سازی می کند. این سیستم عملکرد مطلوب را برای سایت شما تضمین می کند.

علاوه بر تهیه نسخه پشتیبان ، به شما کمک می کند تا وب سایت خود را به راحتی بازیابی کنید. شما می توانید بایگانی پشتیبان را به مدت 90 روز ذخیره کنید ، بنابراین می توانید سایت خود را از هرگونه نقصان در امان نگه دارید.

همچنین دارای ویژگی داخلی سایت استیشن (Site Station) است که به شما امکان می دهد وب سایت خود را به راحتی تست کنید. به علاوه ، گزینه ای آسان برای انتقال وب سایت شما به هاست دیگر است .

ویژگی های BlogVault امیدوارکننده به نظر می رسد ، اما قیمت آن در مقایسه با سایر افزونه های فوق کمی گران به نظر می رسد. برای طرح اصلی که مجوز 1 سایت را ارائه می دهد ، باید 89 دلار بپردازید.

قیمت گذاری: 89 دلار در سال برای برنامه شخصی (1 لایسنس برای 1 سایت)

نقد و بررسی: BlogVault یک راه حل پشتیبان گیری وردپرس آسان است.نسخه های پشتیبان خارج از سایت ایجاد می کند ، بنابراین سرور وب سایت شما با نسخه پشتیبان پر نمی شود. قیمت گذاری برای مشاغل کوچک کمی بالا به نظر می رسد.


6. BackWPup

BackWPup free WordPress backup plugin

BackWPup یک افزونه رایگان است که به شما این امکان را می دهد که پشتیبان گیری کامل وردپرس را به صورت رایگان ایجاد کنید و آن را در حافظه ابری (Dropbox ، Amazon S3 ، Rackspace و غیره) ، FTP ، ایمیل یا رایانه خود ذخیره کنید.

استفاده از آن بسیار آسان است و به شما امکان می دهد که با توجه به فرکانس بروزرسانی سایت خود ، از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید.

بازیابی سایت وردپرس از پشتیبان گیری نیز بسیار ساده است. نسخه BackWPup Pro با لولویت پشتیبانی ، امکان ذخیره نسخه پشتیبان در Google Drive و برخی از ویژگی های جالب دیگر ارائه می شود.

قیمت گذاری: رایگان (نسخه پریمیوم نیز موجود است)

بررسی: با استفاده بیش از 600000 وب سایت ، BackWPup یک جایگزین عالی برای سایر افزونه های پشتیبان در لیست است. نسخه برتر این افزونه دارای ویژگی های قدرتمندتری از جمله بازگردانی آسان و سریع وب سایت از باطن با یک برنامه مستقل است.


7. Duplicator

Duplicator WordPress plugin

همانطور که از نام این محصول پیداست ، Duplicator یک افزونه محبوب وردپرس است که برای مهاجرت به سایت های وردپرس استفاده می شود . با این حال همچنین دارای ویژگی پشتیبان گیری نیز هست.

این امکان را برای شما فراهم نمی کند که بک آپ های برنامه ریزی شده خودکار ایجاد کنید که این امر بیشتر از راه حل های اولیه پشتیبان گیری سایتهای وردپرس ایده آل و مرتب نگهداری شده است.

قیمت گذاری: رایگان

نقد و بررسی: Duplicator به شما امکان می دهد بصورت دستی از سایت وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر میزبان وب شما از پشتیبان های منظم استفاده می کند ، می توانید از این افزونه برای ایجاد نسخه پشتیبان استفاده کنید تا در محیط توسعه استفاده کنید. این یک افزونه عالی برای مهاجرت سایت است.


سخن آخر

هر افزونه پشتیبان وردپرس در لیست ما جوانب مثبت و منفی خود را دارد ، اما همه آنها تهیه نسخه پشتیبان کامل از سایت وردپرس شما و همچنین ویژگی تهیه نسخه پشتیبان کامل بانک اطلاعاتی را ارائه می دهند.

با این حال ، اگر یک وب سایت کوچک و متوسط ​​را اجرا می کنید و از پرداخت هزینه های ماهانه متنفر هستید ، افزونه محبوب UpdraftPlus را توصیه می کنیم. این افزونه شامل تمام ویژگی های قدرتمند مانند رمزگذاری نسخه پشتیبان ، انتقال نسخه پشتیبان رمزگذاری شده و انواع گزینه های ذخیره سازی ابری میباشد.

هر کدام از افزونه های پشتیبان وردپرس را انتخاب میکنید ، لطفاً نسخه پشتیبان خود را در همان سرور وب سایت خود ذخیره نکنید.

با این کار تمام تخم مرغهای خود را در یک سبد قرار می دهید. اگر سخت افزار سرور شما خراب است و یا بدتر از همه هک شده اید ، در این صورت شما نسخه پشتیبانی تهیه کرده اید که از آن نمی توانید استفاده کنید.

به همین دلیل ما توصیه می کنیم که نسخه پشتیبان خود را در یک سرویس ذخیره سازی شخص ثالث مانند Dropbox ، Amazon S3 ، Google Drive و غیره ذخیره کنید.

امیدواریم که این لیست به شما در انتخاب بهترین افزونه پشتیبان گیری وردپرس برای سایت خود کمک کند.

منبع: wpbeginner

مطالب زیر را حتما بخوانید

لاراول 7 و ویژگیهای جدید آن

Laravel 7 در تاریخ 3 مارس 2020 انتشار یافت. این انتشار مطابق استراتژی انتشار نسخه اصلی 6 ماهه لاراول است که هر (فوریه و آگوست)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

لطفا اطلاعات تماس خود را وارد نمایید.

شماره تماس: 28428871-021

پست الکترونیکی: info@codeinstitute.ir